Na autostradach nie będzie bramek i winiet

Na autostradach nie będzie bramek i winiet
W rządzie nastąpiła zmiana na stanowisku ministra infrastruktury i rozwoju. Odchodząca ze stanowiska Elżbieta Bieńkowska podpowiada swojemu następcy, by bramki na autostradach zastąpić elektronicznym systemem poboru opłat. Była minister uważa, że takie rozwiązanie można by było wprowadzić w 2016 roku.
Nowy system miałby być wyposażony w urządzenia pokładowe montowane w każdym samochodzie. Co ważne, za takie urządzenia kierowcy nie musieliby płacić. 
Elżbieta Bieńkowska jest zdania, że system mógłby być gotowy w 2016 roku. Jednocześnie zastrzega, że ostateczne decyzje w tej sprawie podejmować będzie jej następca. 
Na początku września Bieńkowska informowała, że w marcu zapadła decyzja, że bramki na autostradach będą zlikwidowane.