Święta Bożego Narodzenia w tym roku były tragiczniejsze niż w zeszłym. W czasie zaledwie trzech dni zginęło 30 osób, a 301 zostało rannych. Na drogach doszło do 229 wypadków. Policjanci zatrzymali aż 584 pijanych kierowców.
Policjanci w święta zajmowali się kontrolowaniem prędkości, przede wszystkim wykorzystując do tego wideorejestratory. Oprócz tego sprawdzany był stan techniczny pojazdów, a nawet sposób przewożenia pasażerów. Funkcjonariusze byli bezwzględni, jeśli chodzi o piratów drogowych, którzy nie stosowali się do przepisów drogowych oraz dla nietrzeźwych kierowców. Policja zatrzymała aż 584 kierowców, którzy prowadzili po alkoholu.
Podczas trzech świątecznych dni na drogach doszło do 229 wypadków drogowych. Zginęło 30 osób, a 301 zostało rannych. Najwięcej wypadków zdarzyło się w Wigilię. Właśnie wtedy w 113 wypadkach zginęło 18 osób, a 123 zostały ranne.
W zeszłym roku przez całe święta Bożego Narodzenia doszło do 154 wypadków, zginęło 17 osób, natomiast 174 zostały ranne. Pijanych kierowców też było mniej, choć niewiele – 567.
